25 kwietnia 2012

Włoskie Risotto doczekało się pierwszego festiwalu


W dniach 28 kwietnia - 1 maja odbędzie się pierwszy Festival Nazionale del Risotto Italiano  w Gaglianico (Biella), gdzie Maestri Risottieri, czyli mistrzowie kuchni specjalizujący się w przygotowywaniu słynnej włoskiej potrawy risotto, będą mogli zaprezentować swoje najlepsze przepisy.


Każdego dnia konkurenci zaprezentują co godzinę inny przepis na bazie ryżu uprawianego w prowincjach: Biella, Vercelli, Novara i Pavia, oraz innych tradycyjnych produktów z regionu Piemonte. Do każdego przepisu dobierane będzie odpowiednie wino lub piwo wyłącznie produkcji włoskiej.

Zwiedzający targi będą mogli uczestniczyć w licznych pokazach kulinarnych, posłuchać wskazówek mistrzów i degustować risotto w conajmniej 40 przepisach, ale także ryż w każdej innej możliwej postaci, a więc: zupy z ryżem, zapiekanki ryżowe, pulpeciki ryżowe, sałatki ryżowe, budynie ryżowe, itd.

Na koniec przewidziany jest konkurs na najlepsze risotto roku, w którym każdy będzie mógł zagłosować na swojego kandydata ''Re risotto italiano 2012'' (króla risotto 2012).
Info: www.festivaldelrisottoitaliano.it.  BIELLA FIERE (godz. 11.00 – 22.00)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz