9 kwietnia 2012

Znak turystyczny poświęcony Papieżowi Polakowi na Gran Sasso

“Non abbiate paura, dal’alto delle cime vi proteggerò” ("Nie lękajcie się, na szczytach będę Was chronił”)  - taka treść widnieje na znaku turystycznym zainstalowanym 19 marca br. w Camarda, frakcji miasta L'Aquila, u stóp Gran Sasso. 


„Ten znak to kolejny wyraz przywiązania mieszkańców L’Aquili do wielkiego Papieża, jakim był Jan Paweł II”  – powiedział Pasquale Corriere, radny miasta, na którego wniosek tablica został zainstalowana.
Pomysłodawcą umieszczenia znaku, będącego hołdem dla błogosławionego Papieża-Polaka było kierownictwo lokalnej sekcji ANAS (spółki odpowiedzialnej za infrastrukturę włoskich dróg).
„Karol Wojtyła zawsze okazywał wielkie serce, nam mieszkańcom Abruzji i cieszymy się, że poprzez taki mały gest możemy wyrazić to, że stale o nim pamiętamy” – dodał Corriere.
Tablica znajduje się w dolinie  Valle del Raiale , wzdłuż szlaku turystycznego, który prowadzi na szczyt Gran Sasso , który nosi imię Jana Pawła II oraz do pierwszego w Europie Sanktuarium Błogosławionego Papieża Polaka.
D.W. źródło: www.naszswiat.net

1 komentarz:

  1. Papieża powiedział też "Nie płaczcie nad moją nieobecnością. Czujcie się blisko mnie i mówcie do mnie jeszcze. Będę Was kochał z Nieba, jak kochałem na Ziemi". Bożena

    OdpowiedzUsuń