1 lipca 2013

Najdziwniejsze restauracje we Włoszech

Wyjątkowy gość? Wyjątkowa okazja? Chcąc zadziwić gościa zapraszając do nietypowej resteuracji we Włoszech warto poznać kilka naprawdę ciekawych miejsc...

Na listach najdziwniejszych restauracji na świecie wpisane są takie oto włoskie restauracje:


- Ciabot - RIVANAZZANO (PAVIA)
Restauracja usytuowana jest w małej średniowiecznej wieży z XIIw.  Atmosfera typowo wiejska, obsługa aż nazbyt prosta, żeby nie powiedzieć prostacka: napoje podawane prosto z ręcznej pompy, albo z lejków, potrawy przywożone małym traktorem, taczkami, na kielni murarskiej, a nawet w nocnikach. Na koniec wchodzą osiołki i zbierają resztki kolacji.

- Solo per due - VACONE (RIETI)
Wyjątkowo mała, ekskluzywna restauracyjka tylko dla dwojga. W sugestywnej sielskiej atmosferze, w romantycznej willi  otoczonej pięknym ogrodem, cały personel, od szefa kuchni po zespół kelnerów  jest do dyspozycji dwojga gości.

fot.sposalicious.com


- ATMosfera1 i ATMosfera2 - MEDIOLAN
Restauracja w tramwaju ma do dyspozycji dwa wagony w stylu retro. Przejeżdżają przez najpiękniejsze ulice i place miasta. 24 miejsca przy  2- i 4 -osobowych stolikach.

fot.atm-mi.it
fot.giornalemetropolitano.it

- Home - MEDIOLAN
Atmosferę kreują tapety z klatkami dla ptaków, kolorowe rzeźby, ogrody pionowe, oraz śnieżnobiała wanna na środku werandy.

fot.atcasa.corriere.it

fot.barbarafalcone.wordpress.com

- Ristoaereo - FIUMICINO (RZYM)
Restauracja znajduje się w zabytkowym już samolocie Convair Metropolitan 440 z 1957r., który w latach 60-tych przeznaczony był do lotów prezydenckich.


fot.roma-ristoranti.com

- Ristorante al carcere- VOLTERRA 
Restauracja za więziennymi kratami, w zabytkowej fortecy, nadal funkcjonującej jako więzienie, gdzie gotują i obsługują sami więźniowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz