10 lipca 2014

Czy kuchnia włoska może się znudzić?

W  numerze maj/czerwiec 2014 branżowego magazynu "Restauracja - pismo biznesu gastronomicznego" ukazał się artykuł Polska kuchnia wypiera włoską, w którym autor, Stefan Wroński, cytuje fragmenty moich artykułów opublikowanych na wloskicafe.

Jak wynika z krajowych statystyk moda na włoską kuchnię (w spolszczonej wersji) przeżywa ostatnio kryzys na polskim rynku... i o tym również przeczytacie już w magazynie Restauracja....

Zapraszam do lektury:


5 komentarzy:

 1. Niestety prawda jest taka, że prawdziwej kuchni włoskiej w Polsce jak na lekarstwo. Tam gdzie tylko robią vera cucina italiana jest zawsze oblężenie. ;) W Polsce każdy chce mieć pizzerię, ale o pizzy nie wie nic, ani też nie był i nie jadł jej we Włoszech.
  Jak zwykle super tematy!
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tobą w zupełności, rzadko można znaleźć naprawdę oryginalne włoskie produkty w polskich lokalach, nie mówiąc już o ich przyrządzaniu...
   I dziękuję za miłą ocenę :) Serdecznie pozdrawiam

   Usuń
 2. Mnie to tylko cieszy! :-) Wolę wysoką jakość zamiast wielkiej ilości bylejakości ;-)
  Prawdziwe włoskie jedzenie samo się obroni (a ja mu w tym pomogę).

  OdpowiedzUsuń
 3. Bujdy na resorach. Chadzam sobie codziennie po różnych dzielnicach Warszawy i wcale jakoś tych restauracji z polską kuchnią za wiele nie widuję, nawet jeśli wliczy się w to bary mleczne. Włoskich za to wcale nie ubyło. Spadek statystyczny jest zapewne skutkiem dobrania innej grupy badanych niż w poprzednim roku. ;) Pamiętam, że w latach 90. na mojej prowincji rzeczywiście tak było, że jeśli już istniała jakaś restauracja (w weekendy służąca jako dom komunijno-weselny), jedynym - co można tam było zjeść- był schabowy z ziemniakami i surówką. Potem jak grzyby po deszczu wyrosły pizzerie i jeśli jadało się poza domem to raczej właśnie w nich. Jak na razie nic się nie zmieniło.

  Przy okazji chciałam się pochwalić, że od dwóch tygodni uczę się włoskiego.

  OdpowiedzUsuń