31 lipca 2014

Luksusowe wille na drzewach - ekologiczne osiedla we Włoszech

Jeden z najnowszych trendów na luksusowe i zarazem ekologiczne budownictwo mieszkaniowe to domy na drzewach! Takie życie to jak przygoda z dzieciństwa. Już bliżej natury nie można...

Na wysokości 5 czy 7 metrów, w Piemoncie czy Trentino, powstały już pierwsze osiedla domków na drzewach.


fot.greenme.it


W samym środku lasu, na wzgórzach Monti Pelati (Piemonte), mieszka na drzewach już 12 osób. Wbrew pozorom to nie prymitywne szałasy leśne ale komfortowe apartamenty z luksusowym wyposażeniem, nie mówiąc już o Tv satelitarnej, linii telefonicznej, internecie... Ponadto, domy na drzewach są skonstruowane przy pomocy najnowszych technologii budownictwa ekologicznego, są antysejsmiczne i gwarantują oszczędność energetyczną. 

Mieszkańcy są zachwyceni, twierdzą, że dopiero tutaj mogą "zapuścić korzenie"...

Wille na drzewach to jednak nie tylko pomysł na oryginalny dom rodzinny. Okazuje się, że takie rozwiązania świetnie sprzedają się w turystyce.
Architekci prześcigają się w coraz to ciekawszych pomysłach na nowe projekty mieszkań nadrzewnych, które przyciągają szczególnie zamożnych turystów. Nic dziwnego, że największym zainteresowaniem cieszą się wille z sauną, hydromasażem, tarasem, itd.


A włoskie firmy "La capanna sull'albero"  czy "Sullalbero" specjalizujące się w tego typu budownictwie proponują także bary, restauracje, hotele, lokale taneczne, kina, teatry, biblioteki, sale szkolne i przedszkola, biura na drzewach...2 komentarze:

 1. Wow, rewelacja :D
  Super, że istnieje ten blog i można się z niego tyle dowiedzieć na temat ukochanych Włoch :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że mam takich czytelników :) Cieszę się, że lubicie tu zagłądać!

   Usuń