13 listopada 2014

Apteka Watykańska - sprzedaż leków, których jeszcze nie wprowadzono na rynek włoski


Apteka Watykańska (wł. Farmacia Vaticana

- mieści się przy Via di Porta Angelica 38. Prowadzi do niej wejście przez Bramę Św. Anny. Koniecznie należy zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty, potrzebny do przekroczenia granicy państwowej. 
Aby uzyskać wstęp do apteki konieczne jest zgłoszenie się do biura przepustek mieszczącym się przy ww. bramie. Aby otrzymać przepustkę oprócz ważnego dokumentu tożsamości trzeba również przedłożyć receptę lekarską.

(Nieoficjalnie dowiadujemy się, że pracownicy biura przepustek zadawalają się każdym rodzajem recepty, również tymi wystawionymi wiele miesięcy wcześniej, a także „receptami” wypisanymi na zwykłej kartce).

W Aptece Watykańskiej dostępne są leki, których jeszcze nie wprowadzono na rynek włoski, ale funkcjonujące już na rynku międzynarodowym. 
Więcej informacji na stronie: link


Godziny otwarcia apteki:
od poniedziałku do piątku: : 8.30-18.00;
sobota: 8.30-13.00;
W okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 31 sierpnia) 8.30-15.00; sobota 8.30-13.00.

źródło: Nasz SwiatW Aptece Watykańskiej można także zamówić leki online wysyłając receptę lekarską, oraz wskazówki dotyczące zamówienia: ile opakowań, jakie dawkowanie i jaka forma leku. 

Wysyłkowa sprzedaż leków dotyczy tylko dostaw na terenie Włoch i tylko leków, które nie są do dyspozycji na rynku włoskim. Info: link

Tel.  +39 06 698 82359
e-mail: spedizioni.farmacia@scv.va
Fax +39 06 698 85426

4 komentarze:

  1. No cóż, wszystkim Czytelnikom życzę zdrowia i jak najrzadszych spotkań w aptekach :)))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. i o to chodzi, obyśmy nie musieli nigdzie szukać skomplikowanych leków! Pozdrawiam ciepło Ewo!

      Usuń