14 listopada 2014

Werona: Międzynarodowa Wystawa Szopek w Arenie

Nic tak nie wprowadzi was w świąteczną atmosferę jak wystawa szopek i to w tak sugestywnej scenografii jak Arena di Verona.
W tym roku to już 31 edycja Międzynarodowej Wystawy Szopek, która będzie czynna od 29 listopada br. do 25 stycznia 2015r.Na wystawie Presepi dal Mondo będzie można obejrzeć 400 szopek z całego świata, w tym również przepiękną szopkę krakowską w wykonaniu wybitnego polskiego rzeźbiarza Ryszarda Sęka (1936-2001).


Poniżej reportaż z zeszłorocznej edycji wystawy: 

Wystawa jest nie tylko okazją do zwiedzenia unikalnych dzieł sztuki ludowej, ale także do zwiedzenia samej Areny od środka.


Werona to w pierwszej kolejności miasto muzyki operowej. Tak więc turystom melomanom, którzy wciąż czuliby  niedosyt i chcieliby poczuć magiczną atmosferę opery w amfiteatrze gorąco polecam zwiedzić bardzo ciekawe i interaktywne muzeum AMO - ArenaMuseOpera w Palazzo Forti. 


Można tu wsłuchać się w najpiękniejsze arie operowe, poznać Marię Callas zza kulis i na scenie, kompozytorów, scenografów,  i wiele wiele innych wspaniałych pamiątek ... Niestety robienie zdjęć bardzo bogatej kolekcji eksponatów jest zabroniona. Więcej informacji znajdziecie na stronie: link Werona to wyjątkowe miasto, do którego co roku przybywa ponad 3 miliony turystów, a w okresie świątecznym  uliczki starego miasta wypełniają się tłumem zakupoholiczów. Tym bardziej, że wybór sklepów jest naprawdę imponujący. Można tu znaleźć chyba wszystkie słynne światowe marki mody, ale i kolekcjonerzy niepowtarzalnych i cennych drobiazgów także znajdą  coś dla siebie...O domu Julii i Romeo na pewno czytaliście już wszędzie, tak więc na koniec dodam tylko kilka zdjęć z uliczek Starego Miasta Werony w jesiennej aurze:


O dziwo, w środku znajduje się duży supermarket.


"skrzydlaty lew" - symbol św. Marka, herb republiki weneckiej

Romantyczna "Ulica kochanków"

4 komentarze:

 1. Pamiętam Weronę z lata, ale klimat z szopkami to coś oryginalnego i ciekawego. Nie wiem czy w Polsce jest ulica Kochanków, bardzo mi się podoba nazwa, choć może są tacy, którzy uznali by taką nazwę za niepoprawną..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie sądzę, myślę, że nie ma w tej nazwie nic niestosownego, pewnie podoba się wielu osobom :) pozdrawiam

   Usuń
 2. Lubię to miasto.
  Zrobiłaś świetne zdjęcia.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też bardzo lubię Weronę :) ale moje zdjęcia nie "umywają się" do twoich. Uściski

   Usuń