13 kwietnia 2015

Całun Turyński znów wystawiony dla pielgrzymów

Od 19 kwietnia do 24 czerwca 2015 Swięty Całun Turyński - Santa Sindone - będzie ponownie wystawiony w katedrze San Giovanni Battista w Turynie.Relikwia z Turynu to lniane pótno o rozmiarach 442×113 cm, w które miało być zawinięte ciało Chrystusa po zdjęciu z krzyża. Na płótnie widnieje odciśnięty wizerunek twarzy i torturowanego ciała. 
Wielu naukowców, a także piapieży wypowiadało się na temat autentyczności Całunu, również papież Jan Paweł II był o tym przekonany.


Transmisję telewizyjną z Mszy  św. i uroczystości wystawienia świętej relikwii - Santa Ostensione - będzie można oglądać w tv RAI 1 - 19 kwietnia o godz. 11.00

Z okazji  wystawienia Całunu Turyńskiego do miasta przybędzie około 3 milionów pielgrzymów z całego świata. Jeszcze kilka dni temu temu lokalne media podawały, że wizytę w katedrze zarezerwowało ok. 1 miliona osób, w tym ponad 15 tysięcy Polaków.

Z krótką 2-dniową pielgrzymką do Turynu wybierze się także papież Franciszek 21 - 22 czerwca.

Władze miasta wraz z prefekturą przedstawiły już plan nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Nad pielgrzymami i relikwią ma czuwać stale ponad 500 funkcjonariuszy policji. Do dyspozycji agentów przeznaczono także 8 stanowisk z detektorami metalu. Policja zastrzega, że pielgrzymi i turyści mogą być kontrolowani również niezapowiedzianie, z zaskoczenia, przy użyciu mobilnych urządzeń wykrywających broń,  nie tylko w rejonie katedry, ale także na lotnisku i w innych punktach strategicznych.

Przez 40 dni wydarzenia do dyspozycji pielgrzymów będzie czuwać ok. 4500 wolontariuszy - łatwo rozpoznawalnych po fioletowych kamizelkach.

Przypomnijmy jeszcze, że wstęp do katedry i oglądanie Całunu jest całkowicie bezpłatne. Rezerwacji można dokonać online lub telefonicznie. Więcej informacji na oficjalnej stronie: link


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz