15 kwietnia 2015

Nowość wydawnicza: włoski kryminał językowy

Język włoski upokorzony, torturowany, zmasakrowany, rozdrapany, obrabowany, skorumpowany, oszpecony.... jęczy i krzyczy z bólu wołając o pomoc i pomstę.

Niektórzy przechodzą obojętnie, inni podśmiewują się szyderczo, ale są i tacy którzy wreszcie zareagują planując krwawą zemstę: Dionizos i jego współpracownicy, analityk, bibliotekarz, policjant zajmujący się daktyloskopią i profesor literatury zawieszony w obowiązkach.Bohaterowie kryminału językowego La strage dei congiuntivi (Exòrma; 2014) autorstwa Massimo Roscia, postanawiają położyć raz na zawsze kres tej dramatycznej agonii języka włoskiego.

Autor zabierze was w podróż przez gramatykę, ortografię, składnię, gdzie będziecie świadkami bezwzględnej i krwawej walki o czystość języka.

Posłuchajmy kilka komentarzy samego autora:

 

A propos samego congiuntivo, zajrzyjcie też na stronę:  Congiuntivo – "za" czy "przeciw"


1 komentarz:

  1. oooo, ostatnio wspominał o tym lektor na kursie u mnie (chodzę do Lincolna w Krakowie) a tutaj też się pojawiła! podobno pozycja na prawdę warta uwagi. Do tej pory wszystkie rady z lincolna się sprawdzaly (kadra zna sie na rzeczy) wiec musze sie zaopatrzyc :)

    OdpowiedzUsuń