17 kwietnia 2015

McDonald's czy pizza? - w Neapolu nie mają wątpliwości

Ostatnio na włoskich portalach społecznościowych i mediach dominują dwa filmiki youtube, które wzburzyły internautów nie tylko w Neapolu ale i w całych Włoszech:

- reklama McDonald's vs Pizza

i natychmiastowa odpowiedź protestujących Neapolitańczyków - Pizza vs McDonald's.


fot. snakysnaky.it


Antyreklama z Neapolu w obronie pizzy jest odwrotną imitacją reklamy amerykańskiego kolosa, ale o wiele bardziej dowcipna, z elementami dialektu świetnie oddaje atmosferę miasta i mentalność jego mieszkańców.

Zresztą protesty w Neapolu dopiero się zaczęły, pizzaioli i mieszkańcy są oburzeni, twierdzą nawet że królowa Margherita (na cześć której powstała pizza margherita) w grobie się przewróciła na wieść o tym, że dziecko z Neapolu mogłoby woleć śmieciowe jedzenie zamiast tradycyjnej pizzy, zresztą o wiele tańszej... 
Mało tego, adwokaci zastrzeżonej marki "Pizza napoletana" w tych dniach przygotowali pozew do sądu przeciw firmie McDonald's.

Ale zobaczcie sami, która reklama bardziej was przekonuje? 
4 komentarze:

  1. Przewróciło to się chyba w głowie specom od marketingu McDonalda. Jak można porównać to jedzeniopodobne coś do włoskiej pizzy!?

    OdpowiedzUsuń
  2. Prawidłowa reakcja! Burger z Mcdonald's a włoska pizza to tak jakby porównać chińskie ubrania do włoskiej odzieży- tradycja i jakość są u Włochów najważniejsze!

    OdpowiedzUsuń