27 kwietnia 2015

Otwarcie Expo 2015 w Mediolanie

Gotowi na Expo?  W Mediolanie i w całych Włoszech wszyscy z niecierpliwością oczekują 1 maja. O godzinie 10.00 otwarcie dla wszystkich. 

Organizatorzy podkreślają, że nie będzie zarezerwowanego otwarcia dla zaproszonych gości, każdy kto posiada bilet będzie mógł wejść już w momencie otwarcia.

Bilet normalny jednodniowy  wykupiony przed 1 maja cena 27 euro. Bilet otwarty, bez ograniczeń cena 115 euro.
Przypomnijmy jeszcze najważniejsze informacje o tym światowym wydarzeniu:


- absolutny rekord wykupionych biletów online, jeszcze przed otwarciem zakupiono ponad 10 mln biletów

- rekord odwiedzin z zagranicy. Ponad 7 mln biletów wykupili obcokrajowcy

- ogółem oczekuje się ponad 20 mln odwiedzających

- teren Expo rozciąga się na 1,1 mln metrów kwadratowych, obszar obserwowany z lotu ptaka ma kształt wielkiej ryby okrążonej wodą


- w imprezie uczestniczy ponad 140 krajów, można w ten sposób zrobić sobie podróż dookoła świata...- w obrębie Expo w Mediolanie i w całej Lombardii przygotowuje się wiele atrakcji i spotkań: konferencje, spektakle, wystawy, koncerty, warsztaty kreatywne, itd.


- Expo w Mediolanie to nie targi dla biznesmanów, impreza powstała z myślą o rodzinach z dziećmi, będzie wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.


- aby zwiedzić dokładnie wszystkie pawilony Expo potrzeba ok. 3 tygodni, goście z jednodniowym biletem muszą niestety zwiedzać wybiórczo...

- 30 kwietnia uroczysta inauguracja w Mediolanie na piazza Duomo będzie transmitowana na żywo w tv Rai 1. Wystąpi min. Andrea Bocelli.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz