4 listopada 2015

Jak zostać księdzem biznesmenem we Włoszech

Scuola internazionale di management pastorale to międzynarodowa wyższa szkoła zarządzania dla duszpasterzy przy Pontificia Università Lateranense w Rzymie, która ostatnio szeroko reklamuje się w lokalnych mediach we Włoszech (zwróćcie uwagę na młodego, eleganckiego, modnie ostrzyżonego księdza na zdjęciu).

O tym, że zarządzanie kapitałem ludzkim i gospodarczym nie jest proste dobrze wiedzą nawet księża duchowni. Tym bardziej, że kontekst gospodarczy i społeczno-kulturalny ciągle się zmienia i zarządzanie nawet małą parafią, nie mówiąc już o diecezji, czy organizacjach duszpasterskich, często w środowiskach międzynarodowych może okazać się nader skomplikowane. 


Aby iść z duchem czasu księżom i laickim pracownikom kościelnym przyda się odpowiednie przygotowanie uniwersyteckie. Jak oświadczył kardynał George Pell, pierwszy prefekt Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej, "jest moralnie niesłuszne aby przedstawiciel Kościoła nie zwracał uwagi na rachunki ponieważ twierdzi, że nie rozumie pieniądza". 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza