3 listopada 2011

Pokazy włoskich Sił Zbrojnych


W piątek 4 listopada 2011 z okazji święta włoskich Sił Zbrojnych w całym kraju odbędą się liczne imprezy i ceremonie. O 9.45 Prezydent Włoch Giorgio Napolitano złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza przy Altare della Patria w Rzymie aby uczcić poległych w wojnach i na misjach wojskowych.
W programie przewidziana jest parada wojskowej orkiestry  Banda dei Bersaglieri 'Garibaldi',  wieczorem o godz. 20.00 na Piazza del Popolo parada orkiestry  Fanfara dei Carabinieri, a o 21.00 występ orkiestry i samego mistrza Ennio Moricone.
Liczne imprezy wojskowe przewidziane są na weekend, min. w Rzymie na terenie Circo Massimo odbędą się wojskowe parady: Fanfare dell'Arma dei Carabinieri, Fanfare dei Bersaglieri, Banda Bersaglieri Garibaldi, na piazza di Spagna koncert orkiestry Banda Centrale Militare di Forza Armata.
Ponadto, dla miłośników wojskowych klimatów w wielu regionach będą otwarte dla zwiedzających koszary i militarne tereny  szkoleniowe, lotniska i porty wojskowe, muzea i wystawy historycznego umundurowania i sprzętu włoskich sił zbrojnych.
(Ciekawostki z prasy: Liberonews.it, 02/11/2011)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz