30 lipca 2012

Najatrakcyjniejsze przedsiębiorstwa dla pracowników 2012


Jak co roku niezależny instytut badawczy ICMA przyznał międzynarodowe nagrody Randstad Award  najbardziej atrakcyjnym i przyjaznym pracownikom przedsiębiorstwom na świecie.
Badania instytutu mają na celu wykazać w których sektorach i przedsiębiorstwach  najwięcej kandydatów chciałoby się zatrudnić.

Najważniejszymi czynnikami, którymi obecnie kieruje się większość kandydatów poszukujących pracy są w kolejności:
- perspektywa zatrudnienia na długi okres (20%)
- zabezpieczenie finansowe przedsiębiorstwa (17%)
- konkurencyjne wynagrodzenie i dodatkowe benefity (13%)
- interesujące zadania do spełnienia (10%)
- przyjemna atmosfera w pracy (9%)

Okazuje się, że aż 44% ankietowanych poszukuje pracy w branży samochodowej i informatycznej,  40% w sektorze dóbr codziennego użytku (tzw. dóbr szybkozbywalnych) i 39% w branży  chemiczno-farmaceutycznej.

Najwięcej kandydatów poszukuje pracy w ogłoszeniach na portalach internetowych (62%), oraz w gazetach (52%), na trzecim miejscu uplasowały się agencje pracy.

Tegoroczne nagrody Randstad Award  za najatrakcyjniejsze przedsiębiorstwa dla pracowników na rynku światowym otrzymały:
Newcrest Mining (Australia), Deme (Belgia), WestJet Airlines Ltd. (Kanada), Eurocopter (Francja), Fraunhofer-Gesellschaft (Niemcy), Microsoft (India), Ferrero (Italia), Sony Corporation (Japonia), Air New Zealand (Nowa Zelandia), TVN SA (Polska), Singapore Airlines (Singapur), Sony (Hiszpania), KLM (Holandia), e John Lewis (Wielka Brytania).
(borsaitaliana.it, 26/07/2012)

We Włoszech firma Ferrero otrzymała 69% preferencji, głównie młodych  kobiet (25-34 lat), a na drugim miejscu uplasowała się nagrodzona w ubiegłym roku Ferrari (68%), którą wybierają mężczyźni w wieku 35-65 lat. Trzecie miejsce we  Włoszech zdobyła firma z Turynu Thales Alenia Space (63%) w branży satelitarnej, do której kandydują głównie mężczyźni w wieku 45-54 lat.
(risparmiolavoro.it, 19/03/2012)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza