12 lutego 2014

Miasteczko miłości - Vico del Gargano

Vico del Gargano (FG) w regionie Apulia to jedno z najsłynniejszych zakątków Włoch odwiedzanych przez zakochanych w dniu św. Walentego.

fot.tuttogargano.com

To właśnie św. Walenty jest patronem tego miasteczka, a także owoców cytrusowych, jako symboli miłości.,  stanowiących podstawową uprawę w rejonie Gargano.

Nic więc dziwnego, że dzień św. Walentego już od 1618r. jest tu obchodzony szczególnie odświętnie i wesoło przyciągając co roku tłumy turystów krążących pomiędzy pięknie ozdobionymi straganami i wystawami. A zakochani obiecują sobie dozgonną miłość w bardzo romantycznym zaułku Vicolo del Bacio. 

Uroczystości trwają już od 10 lutego i zakończą się 17 lutego 2014.


4 komentarze:

 1. Ech, dzisiaj w moim nowym poście także wspominałam o Monte Gargano. Czy chodzi o to Gargano, które leży mniej więcej około dwudziestu kilometrów od San Giovanni Rotondo?
  Buziaki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to chodzi o Półwysep Gargano, zresztą obie te miejscowości (Vico del Gargano i San Giovanni Rotondo) znajdują się w tej samej prowincji - Foggia. Uściski!

   Usuń
 2. Wybieram się do Rzymu do międzynarodowej szkoły językowej, czy dam radę w jeden dzień wyjeżdżając z Rzymu zobaczyć Vico del Gargano?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, to prawie 400 km, trochę daleko... Ale wszystko jest możliwe: pociąg Roma Termini - Foggia ok. 3 godz. (Frecciargento) a potem lokalnym pociągiem albo autobusem do Vico del Gargano. Powinny być też autobusy z Rzymu do Vico del Gargano, więcej info: http://www.ferroviedelgargano.com/ Miłej wycieczki!

   Usuń