22 maja 2013

Wirtualne napisy pamiątkowe z Włoch

Casa della Giulietta (Dom Julii) - Werona
fot.veronissima.com
Mało estetyczne, wręcz szpecące miasto napisy, jak wyznania miłosne typu: "Michela ti adoro un casino", czy pamiątkowe podpisy ze szkolnej wycieczki na zabytkowych murach, ruinach zamków, pomnikach, bramach i wyryte na drzewach, są tradycyjną plagą włoskich miast, której przykładem jest chociażby Dom Julii w Weronie, gdzie władze miejskie wydały już wojnę turystom-wandalom.

Dziś być może wreszcie staną się niechlubną przeszłością historycznych miejsc we Włoszech... 


fot.videocomunicazioni.com

Systemy nowoczesnej technologii proponują młodym turystom znacznie bardziej trwałe w czasie i przede wszystkim ekologiczne pamiątkowe wiadomości wirtualne!

To nowa bezpłatna aplikacja do telefonów nowej generacji: IPhone lub Smartphone, która pozwala na pozostawienie wiadomości na budynku, ścianie, pomniku, itd zawartej w wirtualnym baloniku. Wiadomość pozostanie tu na zawsze widoczna przez wszystkich, którzy posiadają  taką aplikację. 

3 komentarze:

  1. Wyobraź sobie Agnieszko, że byłam w domu Julii kilka razy i tylko za pierwszym razem to miejsce zrobiło na mnie wrażenie. Ścianę z podpisami omijałam i nie fotografowałam jej. Jest po prostu szpetna i cieszę się, że nie będzie już można bazgrolić w miejscach publicznych. Może za włoskim przykładem pójdą inni.
    Buziaki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Macie rację dziewczyny, skandaliczne są te ściany i mury, popisane zabytki... Co w takich bazgrołach i mazajach może być romantycznego?

    OdpowiedzUsuń