15 listopada 2013

Kapelusze i czapki na włoską jesień

Podobno "na przekór" kryzysowi w tym sezonie najmodniejsze są kolorowe i wesołe nakrycia głowy... Zobaczmy więc co słychać na ten temat w Rzymie, Mediolanie i na Sycylii.


fot.marzoratistore.com


Rzym 
Kto uwielbia kapelusze może poszukać inspiracji na eleganckie nakrycie głowy na wystawie Un diavolo per cappello w Maririot Grand Hotel Flora na słynnej Via Veneto. Wystawę zorganizowano z okazji trwającego właśnie Festivalu del Cinema.
Na wystawie można obejrzeć oryginalne kapelusze filmowych gwiazd zakładanych na planie filmowym. Wystawa będzie czynna jeszcze do 24 listopada. Wstęp wolny.

Mediolan
W Mediolanie można szukać inspiracji na wystawie Hat-Ology - Anna Piaggi e i suoi cappelli w Palazzo Morando. Wystawa została zorganizowana przez Costume Moda na cześć słynnej, ekscentrycznej i ekstrawaganckiej dziennikarki Vogue Italia, Anny Piaggi, dla której wiele domów mody uwielbiało projektować nader oryginalne i zabawne kapelusze, min. Chanel, Prada, Stephen Jones.
Wystawa będzie czynna do 30 listopada.


Sycylia
Tymczasem zwolenniczkom wełnianych i robótkowych czapeczek proponuję aktualną, kreatywną kolekcję na jesień/zimę 2013 młodziutkiej artystki Rity BlúNúr  z Mesyny:
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza