3 września 2014

Bezpieczne strony web z ogłoszeniami pracy we Włoszech

Statystyki podają, że aż 70% ogłoszeń oferujących pracę w Europie można znaleźć online. Część z nich okazuje się jednak fałszywa lub nielegalna.

Jak połapać się w gąszczu portali pośrednictwa pracy, jak rozpoznać, która z agencji publikujących dziennie setki ogłoszeń we Włoszech jest bezpieczna i skuteczna?

fot.millionaire.it


Poniżej jeden z ekspertów biura Lavoratorio.it wylicza kilka istotnych aspektów, które należałoby wziąć pod uwagę przeszukując stosy ogłoszeń internetowych w nadziei znalezienia zatrudnienia we Włoszech:

- dobry portal pośrednictwa pracy powinien KONTROLOWAć WSZYSTKIE OGŁOSZENIA przed ich opublikowaniem

- we Włoszech jest zabronione publikowanie anonimowych ogłoszeń, tak więc każde ogłoszenie musi załączać nazwę firmy/agencji oferującej zatrudnienie. Brak takich informacji oznacza, że agencja pośrednictwa nie kontroluje wszystkich ogłoszeń

- w ogłoszeniu powinny być załączone dane kontaktowe firmy oferującej miejsce pracy: adres, nr telefonu, e-mail... Kandydat powinien mieć możliwość sprawdzić czy dana firma istnieje naprawdę i jej wiarygodność

- e-mail kontaktowy do firmy oferującej pracę powinien być firmowy a nie sugerujący pocztę prywatną (hotmail; gmail, itp.). 99% wiarygodnych firm we Włoszech posiada własne strony firmowe web (typu Fiat.com)  i tam należy kierować korespondencję.


2 komentarze:

  1. Istotny temat! A czy możesz polecić jakieś sprawdzone włoskie portale z ofertami pracy? Pozdrowienia :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety krążą tak różne opinie na ten temat (również w prasie włoskiej), że nie chciałabym brać odpowiedzialności sugerując najlepsze czy najgorsze strony web. Trzeba po prostu samemu zrobić sobie taką listę, stopniowo wykreślając z niej strony, na których natrafimy na niekontrolowane ogłoszenia. Pozdrawiam.

      Usuń