17 września 2014

Wycieczki językowe we Włoszech, czyli włoski w podróży

Ciekawą propozycją na naukę języka włoskiego, szczególnie atrakcyjną dla tych, którzy lubią zwiedzać i poznawać język i kulturę w praktyce, są kursy italiano in viaggio - "włoski w podróży".

fot.italianoinviaggio.itKursy trwają minimum tydzień i są to właściwie wycieczki językowe, organizowane w małych grupach (ok. 8 osób), podróżujących wraz z nauczycielami  autobusikiem (tzw. minivanem) po różnych miastach i regionach Włoch. 

Tak więc poznając włoski język można zarazem odkrywać kulturę i historię Włoch, poznawać lokalnych mieszkaćców i ich zwyczaje, smakować lokalne wino i gastronomię. W kosztach zazwyczaj wliczone są hotele.


Stowarzyszenie kultury Il Viandante di Venezia - Arci, autorzy italiano in viaggio z siedzibą w Wenecji współpracują także z biurami podróży, szkołami i firmami organizując wycieczki językowe na zamówienie o każdej porze roku i w każdej części Włoch.  Propozycja otwarta jest także dla grup przyjaciół i rodzin, które zgłoszą się co najmniej 90 dni przed planowaną wycieczką. 

Organizatorzy przygotowują także konkursy, których wygraną są  stypendia na wycieczkę językową "włoski w podróży". 
Więcej informacji na stronie: http://italianoinviaggio.it/

3 komentarze:

 1. Świetne! :D Przejechałabym się na taką wycieczkę kiedyś, bardzo chętnie :) Musze tylko znaleźć kompana :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj, z tym to chyba nie będzie problemu... :)

   Usuń
  2. ... a może znajdzie się już na miejscu... :D

   Usuń