3 maja 2015

Modena, miasto Pavarottiego, Ferrari i tortellini

Modena, Emilia Romagna... kojarzy się przede wszystkim z przepysznymi tortellini, Parmigiano Reggiano, mortadellą, winem Lambrusco, octu balsamicznego, ... ale nie tylko!

To także miasto słynące z zabytkowego placu wpisanego na listę UNESCO, miasto, gdzie urodził się i mieszkał maestro Luciano Pavarotti, i wreszcie miejsce gdzie powstało słynne czerwone Ferrari.

fot. regionline.com


Już od maja tego roku, przez cały okres otwarcia EXPO, w Modenie przygotowano specjalne pakiety turystyczne Discover Ferrari & Pavarotti Land proponujące zwiedzanie tego terytorium specjalnymi autobusami, które co godzinę zawiozą was do Musei Ferrari, domu-muzeum Pavarottiego, i oczywiście lokalnych firm i producentów gastronomicznych.
2 komentarze:

  1. Nie wiem, wszyscy teraz expo to expo tamto. Nawet w Katowicach nowe otwarli :/ Nie rozumiem. Jakby nie można było mówić "WYDARZENIE", albo "WYSTAWA"

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W Lombardii i okolicznych regionach to akurat bardzo zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że na Expo przybywa dziennie ponad 200tys.odwiedzających z całego świata. Każde miasto chciałoby zaproponować coś wyjątkowego także u siebie i przyciągnąć choć część turystów, którzy będą w płn. Włoszech, tym bardziej, że Włochy dotknął w ostatnich latach ogromny kryzys. A Expo to największa promocja w tej chwili, po prostu nikt tego nie może pominąć.

      Usuń