16 marca 2014

Frida Kahlo - wystawa w Rzymie i Genui

Od 20 marca do 31 sierpnia 2014 Rzym (Scuderie del Quirinale) gościć będzie pierwszą wystawę wybitnej meksykańskiej artystki Fridy Kahlo (1907-1954). 

Następnie wystawa przemieści się do Genui, do Palazzo Ducale, gdzie pozostanie do dyspozycji zwiedzających od 20 września 2014 do 15 lutego 2015.Na wystawie, którą już okrzyknięto prawdziwym wydarzeniem, będzie można obejrzeć 130 dzieł tej niezwykłej artystki XXw., w tym 40 portretów i autoportretów.

10 komentarzy:

 1. Życzę wspaniałych przeżyć! Ja widziałam podobną dużą wystawę w mediolańskim Museo della Permanente w 2004 roku. Była tam cała kolekcja z Museo Dolores Olmedo Patiño oraz wiele obrazów z innych muzeów i kolekcji. Całość wstrząsająca i po prostu niezapomniana. Z satysfakcją obejrzałam filmik, który mi przypomniał tamte wrażenia.
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyobrażam sobie te wspaniałe wrażenia, szkoda, że nie miałam okazji oglądać wystawy, o której mówisz...Pozdrawiam ciepło!

   Usuń
  2. Na szczęście do Genui niedaleko, ja jeździłam kilka razy pociągiem (jak mi się chciało w styczniu poszukać wiosny w Portofino na przykład) i nawet sobie chwaliłam. Serdecznie pozdrawiam, cieszę się, że na Twoim blogu mogę poczytać różne ciekawostki o Włoszech, tym bardziej że jak skonstatowałam mieszkasz w Como, w którym byłam niezliczoną ilość razy. Zresztą zapraszam do mnie, może znajdziesz opisy znanych sobie miejsc a może przyjdzie Ci ochota wybrać się gdzieś, gdzie nie byłaś? Ja osobiście jestem szczęśliwa że obecnie jestem w Polsce, ale 10 lat życia to szmat czasu i jakaś więź, została i wspominam ten czas z sentymentem...Serdecznie pozdrawiam!

   Usuń
  3. Pewnie, będę do ciebie zaglądać z przyjemnością! I miło mi, że "wpadasz" do mnie, Como przewija się co jakiś czas w moich wpisach, tak więc możesz od czasu do czasu powspominać :) Uściski!

   Usuń
 2. Ja rowniez widzialam te mostre w Mediolanie, ale z przyjemnoscia zobacze ponownie obrazy tej szczegolnej malarki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czyli wycieczka do Rzymu albo do Genui...

   Usuń
 3. chyba się załapię na sierpniową wystawę :) JUŻ SIĘ CIESZĘ!!!! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też muszę się załapać, i wyobrażam sobie jakie będą kolejki przed wejściem...

   Usuń
 4. W ostatni dzień starego roku byłam w Weronie na wystawie impresjonistów pt. "Verso MONET". Mieliśmy dużo szczęścia, bo nie musieliśmy stać w długiej kolejce przed Palazzo della Gran Guardia. Wystawa była pięknie zorganizowana i cieszę się , że mogłam zobaczyć te wspaniałe obrazy w naturalnych rozmiarach i barwach. Zobaczyć wystawę obrazów Fridy Kahlo, to byłoby wspaniale! Dziękuję za informację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystawa impresjonistów musiała być rzeczywiście piękna! Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń