6 marca 2014

Włoske porady dla podróżniczek, turystek, globtrotterek

Tylko w ostatnim dziesięcioleciu liczba kobiet podróżujących w pojedynkę wzrosła aż o 70%! Wbrew pozorom nie chodzi tu wyłącznie o singielki, każda kobieta może przecież podarować sobie małą "przerwę", spakować walizkę i oderwać się od codzienności, sama czy z koleżankami....

Jak podróżować w pojedynkę i nie czuć się samotnie, jak sobie radzić samemu w obcym kraju, jak kreatywnie spędzić czas... wszystko to znajdziecie na stronie Viaggiare da soli autorki Marii Perosino, a także w jej najnowszej książce Io viaggio da sola (Einaudi, 2012).
Co ważne dla kobiet podróżujących w pojedynkę "podróżowanie same, nie oznacza bycia samej, oznacza, że musicie same radzić sobie z niesieniem walizki", pisze Perosino, i dodaje: "samotność nie jest samopoczuciem, banalnie mówiąc to stan rodzinny, być może nawet tymczasowy, z którym należy obchodzić się ostrożnie i z radością".

Do podróży i wycieczek "przyjaznych kobietom" przekonuje seria przewodników (Morellini Ed., 2013) dziennikarki Danieli de Rosa. Wbrew pozorom nie chodzi tu tylko o bezpieczne hotele, restauracje, czy wskazówki na  udany shopping i gdzie znależć dobrego fryzjera. Autorka opisuje ciekawoski o słynnych lokalnych kobietach, oraz ich udział w historii i sztuce miasta. Więcej informacji znajdziecie także na autorskiej stronie Danieli de Rosa Per me sola

fot.iodonna.itNastępna propozycja dla turystek podróżujących wyłącznie z koleżankami to przewodnik In viaggio con le amiche autorstwa Isy Grassano (Newton Compton). Więcej pomysłów i porad na spędzenie urlopu w kobiecym gronie, np. w rzymskim hostelu dle pań Hostella Female Only,  znajdziecie na autorskim blogu Amiche si parte.


2 komentarze:

  1. Moja kolejna podróż na pewno będzie w pojedynkę, tylko dokąd tego jeszcze nie wiem...
    Buziaki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo Ci dziękuję, właśnie złapałam tani bilet lotniczy do Włoch, bo nalezę do społeczności Tanieloty.pl i zamierzam sama dźwigać walizkę.

    OdpowiedzUsuń