28 marca 2014

Hotel w zamku Viscontich

Zamek w Carimate (Como) został wybudowany w 1345 r. (na gruzach starego zamczyska zniszczonego podczas wojny między Como a Mediolanem w XIIw.) przez dynastię Viscontich z MediolanuNowa imponująca budowla miała pełnić funkcję nie tylko fortecy obronnej, ale także rezydencji letniej i na okazjonalne wyjazdy na polowania.

W XIX wieku, dynastia wygasła i zamek przeszedł w ręce potężnego rodu Arnaboldi, przy czym w 1874r. został gruntownie odrestaurowany w stylu neogotyckim. Natomiast po 1957r. zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli i funkcje, dopiero w 1986 r. budowlę wykupiła prywatna spółka z przeznaczeniem na luksusowy hotel, resturację i spa.Zwiedzając zamek ma się wrażenie jakby czas się tu zatrzymał, wnętrza wprowadzają nas w iście bajkową atmosferę: przepiękne zdobione sufity, ściany pokryte kolorowymi malowidłami, zabytkowe schody i balustrady...Tak więc jeśli macie ochotę na romantyczną wycieczkę w przeszłość, warto tu przyjechać. 
Wstęp zazwyczaj zarezerwowany jest dla gości hotelowych, ale poza sezonem okazjonalnie można go zwiedzić z przewodnikiem.6 komentarzy:

 1. I już zadziałałaś na moją wyobraźnię. Właśnie weszłam do domu po kolejnej podróży, o której opowiem...
  Tak na pierwszy rzut oka Twój wpis skojarzył mi się z Sirmione.... Buziaki :))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nareszcie!!! A już się bałam, że opuściłaś moje strony i wogóle internet...
   Sirmone niestety jeszcze nie zwiedziłam, ale prędzej czy później tam dotrę. Ucałowania :)))

   Usuń
 2. Byłam kiedyś w Carimate, to niemal p sąsiedzku z Limbiate gdzie swego czasu mieszkałam (zresztą na trasie która jeździłam do Como). Zamek jest przepiękny a w miasteczku też widziałam kilka przyjemnych miejsc. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miasteczko Carimate rzeczywiście jest całkiem sympatyczne i ma kilka cennych zabytków oprócz zamku, niestety akurat lało okropnie i moje zwiedzanie znacznie się skróciło..., musi poczekać do następnego razu. Pozdrawiam :)))

   Usuń
 3. Oj piękny! Szkoda że w Polsce wiele takich obiektów odeszło w niebyt.
  Niesamowite zdjęcia tych malowideł ściennych, taka historia malowana freskami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Castello imponujące, na pewno warte zobaczenia:-)

  OdpowiedzUsuń