4 stycznia 2014

Orszak Trzech Króli we Florencji

Cavalcata dei Re Magi - (dosł. "jazda konna Trzech Króli") Orszak Trzech Króli we Florencji, jedno z najważniejszych wydarzeń roku, to tradycyjny przemarsz kostiumowy, którego korzenie sięgają XV wieku. A w tym roku przypada osiemnasta edycja "nowoczesnej" wersji pochodu, wznowionego po latach przez Opera di Santa Maria del Fiore.

fot. paginebb.it

Także w tym roku, 6 stycznia orszak przejdzie przez główne ulice i place Starówki we Florencji, a poprowadzą go Trzej Królowie na koniach, a za nimi około 700 postaci w tradycyjnych, bogato zdobionych strojach. W pochodzie wezmą udział także przedstawiciele kilku etnicznych grup (w narodowych strojach) zamieszkałych w tym regionie Włoch.

Początek pochodu planowany jest na godzinę 14.00 na Piazza Pitti, a jego zakończenie na godz. 15.30 przed Katedrą (Piazza Duomo). Tutaj Trzej Królowie złożą dary podczas tradycyjnych Jasełek, następnie odbędzie się lektura Ewangelii o Trzech Królach, i wreszcie wykład Kardynała Giuseppe Betori, który wyjaśni znaczenie Swięta Trzech Króli.

4 komentarze:

 1. Dziękuję, z przyjemnością obejrzałam i orszak i zakątki Florencji

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że mnie to ominęło jadę do Florencji dopiero jutro na kurs języka włoskiego. Wybrałam czas karnawału, bo w końcu słowo karnawał pochodzi od włoskiego carnevale. Może uda mi się obejrzeć szopkę w Santa Maria del Fiore.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak sie uda, to prosze opowiedziec jakie były wrażenia. Pozdrawiam i życzę udanego pobytu we Florencji.

   Usuń