17 stycznia 2014

Nadzwyczajne przygotowania do kanonizacji Jana Pawła II w Rzymie

Władze stolicy Włoch spodziewają się przybycia 27 kwietnia nawet 5 milionów ludzi na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII.- W ciągu 10 dni spodziewamy się 5 milionów osób. To będą nadzwyczajne dni: Droga Krzyżowa papieża Franciszka, Wielkanoc, kanonizacja dwóch papieży - powiedział burmistrz Rzymu, Ignazio Marino. "To będzie wydarzenie historyczne o planetarnym wymiarze" – dodał.

Kilka dni temu, w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego burmistrz Wiecznego Miasta powiedział, że utworzono już specjalny sztab organizacyjny, który we współpracy z zespołem koordynowanym przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej abp Pietro Parolina przygotuje miasto na przyjęcie setek tysięcy pielgrzymów.


Zarówno grupy jak i pielgrzymi indywidualni mogą jeszcze znaleźć nocleg po umiarkowanej cenie na kanonizację Jana Pawła II, choć już nie w pobliżu Watykanu.


Jak podaje polskojęzyczny portal, skierowany do turystów odwiedzających Wieczne Miasta, www.rzym.it, są jeszcze wolne miejsca noclegowe dla grup w cenie 22-42 euro od osoby za noc, w hotelach i pensjonatach pod Rzymem.

Turyści indywidualni mogą jeszcze znaleźć nocleg w samej stolicy Włoch, w dzielnicach nieco oddalonych od centrum i peryferyjnych, w hotelach i tzw. bed&breakfast w cenie ok. 50-80 euro za dobę. Wiele biur podroży i hoteli przygotowało specjalne pakiety dla pielgrzymów, którzy przybędą na kanonizację. Rezerwując pokój na co najmniej 3 doby można liczyć na pokaźny rabat.

Natomiast w pobliżu Watykanu - jak donoszą lokalne media - można już znaleźć tylko wolne pokoje w luksusowych hotelach.

Władze stolicy Włoch spodziewają się, że 27 kwietnia na beatyfikację Jana Pawła II i Jana XXIII może przybyć nawet 5 milionów osób, dlatego radzą pielgrzymom nie zwlekać z rezerwacją noclegu.
(wda)
źródło: www.naszswiat.netBrak komentarzy:

Prześlij komentarz