16 października 2013

Dobry podręcznik do gramatyki języka włoskiego

Gramatyka włoska dla wszystkich (ed. edilingua - wyd. nowela.pl) to bardzo przystępny i dobrze opracowany podręcznik dla osób uczących się języka na poziomie podstawowym i średnio-zaawansowanym.Autorzy przygotowali wyjaśnienia reguł gramatycznych i ich praktyczne zastosowanie w codziennym użyciu, oraz szeroki zestaw ćwiczeń z kluczem, ze szczególnym uwzględnieniem trudności wynikających z różnic pomiędzy językiem włoskim i polskim.


Tak więc, obok standardowych rozdziałów na temat użycia czasów, trybów warunkowych, itd., znajdziemy tu podstawowe "zmory" prawie wszystkich polskojęzycznych użytkowników: zastosowanie rodzajników określonych i nieokreślonych (un/uno/uno; il/la/lo/i/gli...), zaimków  ci - ne; wyjaśnienie różnic pomiędzy è - c'è; ho - ce l'ho,; wyrażenia ci vuole; ci metto, formy nieosobowe w liczbie pojedynczej (si mangia), oraz z przymiotnikiem w liczbie mnogiej (si è stanchi), itd.

Podręcznik będzie pomocny zarówno dla uczących się na kursach w grupach, jak i dla samouków, można z niego korzystać  utrwalając materiał na bieżąco, lub zaglądać tu sporadycznie, szukając odpowiedzi na nagłe wątpliwości językowe. 

Zdecydowanie polecam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza