17 października 2013

Włoski magazyn dla moli książkowych

Libreriamo to pierwszy włoski social book magazine promujący książki, lekturę i kulturę włoską w szerokim tego słowa znaczeniu poprzez różne kanały medialne: witrynę internetu, blog, facebook, twitter, i social community. 

Na stronach portalu można znaleźć recenzje czytelników, nowości wydawnicze, inicjatywy wydawnictw, wywiady z autorami,  kursy, rankingi wydawnicze, oraz ciekawostki ze świata, np. najdziwniejsze biblioteki...

libreriamo.it


Ponadto, jedną z najnowszych inicjatyw autorów portalu jest powszechne zaproszenie do lektury w Social Book Day, czyli w Dniu zadedykowanym książkom i lekturze, który wyznaczono na 17 października.

Z tej okazji każdy miłośnik książek może tego dnia zacytować swojego ulubionego autora wraz z napisem #socialbookday na łamach facebooka, twittera, i innych social network, tak aby przyłączyć się do powszechnego "uwrażliwienia" użytkowników internetu na powrót do lektury. Najciekawsze, najoryginalniejsze i najzabawniejsze zdania i cytaty znajdą się na pierwszym manifeście tej inicjatywy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza