31 października 2013

Podróż legendarnym pociągiem Orient-Express

Wsiąść do pociągu....NIE BYLE JAKIEGO!
W niezapomnianą, jedyną w swoim rodzaju podróż, wybierzmy się legendarnym Orient Express!fot. vivereinviaggio.com

Okazuje się bowiem, że do dzisiaj kursują eleganckie, luksusowe pociągi z końca XIXw. na trasie choćby Wenecja - Wiedeń - Paryż - Londyn; Wenecja - Wiedeń - Praga; Wenecja - Wiedeń - Budapeszt, itd.  


fot. fulltravel.it
Przy czym trasa z Wenecji została zainaugurowana dopiero w 1919r. Wówczas to Simplon Orient Express wyruszał z Calais i jechał przez Paryż do Instambułu i  Aten zatrzymując się w miastach: Lozanna, Mediolan, Werona, Wenecja, Triest, Zagabria, Belgrad, Sofia, i Saloniki. 
To właśnie na tej trasie toczy się akcja słynnej powieści kryminalnej Agathy Christie "Morderstwo w Orient Expressie". 


Natomiast linia Extreme Orient Express biegła przez Berlin, Warszawę, Mińsk, Moskwę aż na Syberię docierając do Tokyo. Dzisiaj taka podróż zajmuje 10 dni i odbywa się tylko raz w roku.


Na pokładzie podróżni mają zapewniony pełny komfort, wykwintne posiłki, i oczywiście perfekcyjną obsługę 24 godziny na dobę. A wagony zachowały świetność, oryginalny wystrój i umeblowanie z lat 20-30-tych ubiegłego wieku...

Najbliższy termin to podróż 6 listopada 2013 Wenecja - Paryż, cena 1.980 euro za osobę w kabinie dwu-osobowej. I pamiętajcie, że w Orient Expressie obowiązuje ubiór formalny, szczególnie elegancki przy kolacji (strój koktailowy).


fot. thechicbuzzblog.com


Nawet jeśli ceny są dość wygórowane, to chyba warto zainwestować w tak niezwykle romantyczną i hisoryczną podróż, a przynajmniej pomarzyć.... 


Więcej informacji: link

1 komentarz: